Kolejne dwie linie rowerów miejskich Kross postanowiłem ująć w jedną całość - głównie przez wzgląd na to, że celują w dość podobne założenia, różniąc się jedynie odchyleniami w pewne strony. Modo i Cruise celują w zupełnie niesportowe zastosowanie, skupiając się na maksymalnie wygodnej pozycji, tudzież przykuwającym wzrok wyglądzie.

Rowery Modo są obecne w ofercie Krossa dłuższą chwilę, i znajdują spore uznanie w oczach użytkowniczek. Użytkowniczek, tak, gdyż są to modele wybitnie kobiece - Bisette, Tresse, Satine i Silk to bardzo kolorowe, bardzo damskie nieskomplikowane rowery z tradycyjnym napędem (przerzutka przód/tył), i brakiem zwiększających wagę dodatków jak błotniki. Przystępna cena, atrakcyjna stylistyka,  amortyzacja sztycy jak i widelca, to dość udana recepta na popularny rower dla Pań.

 

Kross Cruiser - Salt i Pepper, styl styl i jeszcze raz styl. Rowery z technologicznego punktu widzenia średniowieczne, stylistycznie wpisujące się w kanon amerykańskiego roweru z lat 50. Niczym znane ze starych seriali Schwinny i inne prekursorskie konstrukcje, oferują fantazyjnie pogięte rury, kierownice jak w chopperze, grube opony slick i prawdopodobnie hektolitry dumy z tak (o gustach się nie dyskutuje) stylowego pokonywania miejskich deptaków. Technicznie- umywam ręce, ani przerzutek, ani zewnętrznych hamulców, dwa koła korba i łańcuch, wraz z klasyczną kontrą.

 

Rowery Kross Modo 2014

 

Rower Kross Bisete 2014

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane